Osmnáctiletý mladík neměl co dělat, tak fixou pomaloval fasádu kostela

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – Mladík se hrozně moc nudil, a tak neměl lepší nápad než pomalovat průchod k hlavním dveřím kostela. Zelený lihový fix mu velmi rychle došel, to mu znemožnilo pokračovat v dalším výtvarném projevu.

Jak nyní potvrdil policejní tiskový mluvčí Aleš Brendl, k události došlo uplynulou středu obci Sobotka. Policisté obdrželi nahlášení o vandalství v neděli. Ještě tentýž den zjistili 18letého původce kreseb. Ten se ke všemu dobrovolně přiznal. Sdělil, že ve středu 24. března ve večerních hodinách přišel k místnímu kostelu a vykonal své dílo.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mladík před policisty svého neuváženého jednání hodně litoval a slíbil, že fasádu uvede do původního stavu. Škoda, kterou malůvkami způsobil je předmětem dalšího vyšetřování. „Případ v současné době prošetřují policisté z obvodního oddělení v Sobotce jako přečin poškození cizí věci, za což provinilci v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ říká mluvčí.