Povedená trojice vymyslela plán, jak ušetřit při nakupování

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovičtí kriminalisté, specialisté na hospodářskou trestnou činnost, obvinili v těchto dnech z trestného činu krádeže trojici pachatelů z Českobudějovicka. Dvě ženy a jeden muž totiž společně vymysleli, jak ušetřit při nakupování.

Třiačtyřicetiletá žena pracovala v jednom obchodě v krajském městě jako pokladní. Jak kriminalisté zjistili, nejméně od října do listopadu loňského roku opakovaně nenamarkovala část nákupů, které nakupovali zbývající dva pachatelé (žena 64 let a muž 74 let). „Dvojice nákup vyložila na pokladní pás anebo jej nechala v nákupním košíku. Žena používala i jiný způsob. Zboží namarkovala, stornovala, a přesto je pak vydala jako namarkované,“ uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Všichni tři pachatelé pak takto získané zboží společně použili pro vlastní potřebu. Tímto způsobem odcizili podle informací policie například různé drogistické zboží, piva, tvrdý alkohol, různé druhy potravin, obuv a další. „Vše bylo v hodnotě bezmála 18 000 korun. Takto konali v době vyhlášeného nouzového stavu,“ dodala policejní mluvčí.