S více než třemi promile v krvi vezla v autě dvě děti

VYSOKÉ MÝTO – Žena při couvání na parkovišti na vysokomýtském Pražském předměstí nabourala do jiného auta, nechala lístek za stěračem a odjela. Daleko však ujet nestihla, zastavili ji strážníci. Ti se následně nestačili divit výsledku dechové zkoušky, i vzhledem k tomu, že žena v autě vezla dvě děti.

Od pátečního večera orlickoústečtí dopravní policisté šetří nehodu, která se stala po jednadvacáté hodině na parkovišti v ulici plk. B. Kohouta. Sedmatřicetiletá řidička vozidla VW Passat při couvání narazila do zaparkovaného vozidla Škoda Octavia. Nehodu nenahlásila, za stěrač dala jen lísteček se svým telefonním číslem a z místa odjela. „Na linku 158 ale mezitím zavolal svědek, který viděl, co se na parkovišti stalo, a jelikož poblíž byla hlídka strážníků městské policie, ženu bezprostředně po odjezdu z parkoviště zastavila,“ uvedla policejní tisková mluvčí Dita Holečková.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

S řidičkou strážníci provedli dechovou zkoušku a i v souvislosti s tím, že žena měla v autě i dvě nezletilé děti, nestačili se divit jejímu výsledku. Přístroj naměřil neuvěřitelných 3,26 promile alkoholu v dechu. Na místo se dostavili dopravní policisté, kteří řidičce na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu.

Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí v případě uznání viny hrozí až jeden rok vězení. „Jelikož k nehodě došlo deset minut po jednadvacáté hodině, kdy už platí zákaz vycházení, oznámí tuto skutečnost policisté příslušnému správnímu orgánu,“ dodala mluvčí Holečková.

Ilustrační foto: Shutterstock