Sportovní hala na Lapači se promění ve velkokapacitní očkovací místo

Foto: Vsetínská nemocnice

VSETÍN – Až tisíc lidí denně budou zdravotníci schopni naočkovat v nově připravovaném velkokapacitním očkovacím centru. To se sem přesune ze Vsetínské nemocnice, jejíž očkovací místo je už na hraně kapacit. Provoz tu zahájí 6. dubna.

Od počátku ledna bylo ve Vsetínské nemocnici aplikováno sedm tisíc očkovacích dávek. „Další tři tisíce jsme rozvezli praktickým lékařům v celém okrese. Aktuálně každý pracovní den očkujeme v nemocnici přes dvě stě klientů a tento počet už ve stávajících prostorách není možné navýšit,“ uvedla ředitelka Vsetínské nemocnice Věra Prousková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Důvodem pro přemístění očkovacího místa je i kapacita parkování. „Návštěvníci očkovacího centra budou využívat rozsáhlé parkoviště u sousedního zimního stadionu, navíc budou k dispozici i vyznačená parkovací místa v ulici Na Lapači. Příjezd přímo ke vstupu do haly bude možný jen pro hendikepované osoby, “ sdělil provozní náměstek Vsetínské nemocnice Ladislav Kašpar.

Registrace k očkování nadále probíhá prostřednictvím centrálního rezervačního systému ministerstva zdravotnictví. Vakcínu lidí dostanou v termínu, který jim systém určí. S sebou je potřeba vzít průkaz totožnosti a kartičku zdravotní pojišťovny.

Foto: Vsetínská nemocnice