Tři případy přepadených večerek vyšetřuje police na Karvinsku

Foto: PČR

HAVÍŘOV – Během měsíce března došlo v Havířově hned ke třem případům, kdy neznámí pachatelé přepadli prodejny večerek. Pod rouškou výhrůžek si odnesli zboží a finanční hotovost.

Nouzový stav, poloprázdné ulice, do malých prodejen potravin se vstupuje po jednom. S obličejem zakrytým rouškou navíc dnes už nikdo nebudí žádné podezření. Přesně takové prostředí nahrálo zlodějům v Havířově, kteří se hned 3 krát za poslední měsíc vydali krást do večerek na Dlouhé a Národní třídě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

K prvnímu přepadení došlo v prodejně na Dlouhé třídě v městské části Podlesí. „Na začátku března po páté hodině odpoledne vstoupil do večerky zatím neznámý muž. Pod pohrůžkou násilí se dožadoval vydání peněz. Nakonec z prodejny odešel s několika tisíci korun a krabičkami cigaret,” řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Stejnou prodejnu pachatelé přepadli o několik dní později podruhé. “Zřejmě jiný neznámý pachatel se po vstoupení do večerky pod pohrůžkou násilí dožadoval vydání peněz. S sebou si z večerky odnesl několik tisíc korun,” popsala další případ Viačková s tím, že kriminalisté mají popis pachatelů a na jejich dohledání velmi intenzivně pracují.

Podle policie zloději ve všech případech mluvili plynule česky. Jejich věk je odhadován na 30 až 40 let. Díky fotografiím z kamer může k jejich dopadení pomoci i veřejnost. Kriminalisté vítají každou informaci, která by pomohla pachatele dopadnout. Lidé mohou volat na číslo 974 744 474, nebo bezplatnou linku 158.