U Dobřichovic se odpoledne zřítil z výšky 90 metrů vrtulník. Pád nikdo nepřežil!

Foto: ZZS ScK

PRAHA-ZÁPAD – Mezi obcemi Dobřichovice a Karlík  30. března  před druhou hodinou odpoledne spadl na louku dvoumístný vrtulník. Podle záchranné služby oba dva lidé zemřeli. Na místo byl povolán koroner.

Podle předběžných informací středočeských policistů jednomotorový ultralehký rekreační dvoumístný vrtulník spadl přibližně z výšky devadesáti metrů. Ve stroji se nacházely dvě osoby, které utrpěly zranění neslučitelná se životem. Záchranáři jim už nemohli pomoci. Příčiny pádu a další okolnosti bude vyšetřovat Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod a policie.

Podobná nehoda se stala minulý týden ve čtvrtek u Velké Dobré na Kladensku, kde také havaroval malý vrtulník. Cestovali v něm dva lidé, jeden z nich byl při nehodě lehce zraněn. V pondělí Česko zaskočila informace o tragickém pádu vrtulníku s nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem na Aljašce.

Vlna pádů vrtulníků vzbuzuje vždy otázky o bezpečnosti jednotlivých druhů dopravních prostředků. Podobně tomu bylo i loni po smrti ve vrtulníku legendární basketbalová hvězdy NBA Kobe Bryanta. Co k tomu říká statistika? Jaká je pravděpodobnost, že zemřete při letu ve vrtulníku?

Podle analýzy zahraniční společnosti TGA je, stejně jako téměř každý jiný způsob dopravy, létání vrtulníkem podstatně nebezpečnější než cestování běžnou leteckou dopravou. Cestování vrtulníkem je o něco nebezpečnější než hromadná doprava, ale z pohledu čísel je to pořád mnohem bezpečnější než jezdit v autě.

Zdroj: TGA

 

Foto: ZZS ScK