VIDEO: Našli pohřešovanou ženu z Vyškovska, zemřela násilnou smrtí. Obviněný druh je ve vazbě

ilustrační foto

BRNO-VENKOV, VYŠKOV – Na začátku října loňského roku nahlásil pohřešování zmizelé šestačtyřicetileté ženy z Velešovic na Vyškovsku její druh. Odešla prý za kamarádkou a už se neozvala. Na konci minulého týdne bylo nalezeno její tělo.

Po pohřešované ženě začali okamžitě pátrat policisté, ale dlouho neúspěšně. Na objasnění případu pracovali specialisté z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje a vyškovští policisté. Jak uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb, s postupujícím časem se zdála čím dál pravděpodobněji možnost, že se žena stala obětí trestného činu. Pátrání skončilo smutným nálezem na konci minulého týdne. Kriminalisté našli v remízku u Šlapanic v poměrně hluboké jámě její tělo. Už při ohledání těla na místě bylo jasné, že zemřela násilnou smrtí. To potvrdila i soudní pitva. Během prověřování případu kriminalisté využili také poznatky od veřejnosti po zveřejněných výzvách v médiích. „Intenzivní prací se jim podařilo sehnat dostatek důkazů pro obvinění přítele zavražděné. Ten skončil ve vazbě a v případě odsouzení mu za zvlášť závažný zločin vraždy hrozí až dvacetiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté i nadále pracují na objasnění všech okolností tohoto činu,“ doplnil mluvčí Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.