VIDEO: Povedený synáček! Půjčil si tátovo auto. Bez dovolení, papírů a pod vlivem

PRAHA – Mladík si bez dovolení půjčil tátovo služební auto. Měl upito, zato nevlastnil řidičský průkaz. Jeho únik zastavila až služební zbraň. Doma bude jistě veselo.

Řidič v osobním autě s převozními značkami začal bezdůvodně zrychlovat, když si všiml, že za ním jede služební vozidlo strážníků,“ uvedla mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Vozidlo stále zrychlovalo, až se jízda stala nebezpečnou. Naštěstí se honička odehrála v nočních ulicích Jižního Města. Krátce před druhou hodinou ranní tu nebylo živáčka.

Pomocí majáků se hlídka opakovaně snažila řidiče zastavit, ale ten jen sešlápl plyn a ujížděl dál,“ dodala mluvčí. Až v Brandlově ulici vozidlo náhle zastavilo, řidič uprchl a schoval se v nočním sídlišti. Strážníci si na místo povolali posily a jeden ze strážníků skutečně mladíka vypátral. Dal se opět na útěk a nakonec vskočil do kontejneru na směsný odpad.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Z důvodu podezření, že může být pronásledovaný ozbrojen a navíc byla ulice spoře osvětlena, byla zvolena výzva s hrozbou použití služební zbraně. Mladík se přesile vzdal a byla mu nasazena pouta. Okamžitě se strážníkům doznal, že nevlastní řidičské oprávnění a vozidlo si bez dovolení půjčil od táty. Orientační dechová zkouška byla u osmnáctiletého mladíka pozitivní s hodnotou půl promile alkoholu. Test na drogy měl neřidič negativní. K dalšímu řešení si ho převzala Policie ČR.