Výtržník řádil jako tajfun, rozbíjel okna a honil se s policajty

Ilustrační fotografie

Lipník n. B. – Zhrzený muž řádil jako „tajfun“ v Lipníku nad Bečvou. Nejenže způsobil škodu na majetku rozbitím oken, ale navíc se chtěl prát s policisty a pokusil se i o útěk.

Policisté přijali oznámení o nevhodném chování muže, který v ulici 28. října rozbíjí okna rodinného domu. Když dorazili na místo, uviděli jim známého pětatřicetiletého muže se zraněním na rukou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Od začátku nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo jít o komplikovanější zákrok. Muž pokyn policistů, aby se postavil k jejich vozidlu, nejprve uposlechl, pak se však rozhodl z místa odejít. Pokyny k zastavení už nerespektoval, a zastavil se až když ho policisté dohonili,“ sdělil policejní mluvčí František Kořínek.

Chtěl se prát

Ani to ale výtržníkovi nestačilo. Proti policistům se postavil do bojového postoje a následně se jednoho z nich pokusil zasáhnout pěstí do hlavy. Policista se úderu vyhnul, ale došlo k fyzické potyčce, ze které se výtržníkovi podařilo utéct. Neutekl ale daleko. Policisté ho asi po dvaceti metrech dostihli a s využitím donucovacích prostředků překonali jeho odpor.

Poté se muž uklidnil a s hlídkou spolupracoval. Nechal si od nich zranění způsobené od skla překrýt sterilním krytím. Na otázku, proč se takto chová, odpověděl, že se mstí kvůli nevyplacení dohodnutých peněz za provedenou práci.  Provedenou dechovou zkouškou u něho policisté změřili hodnotu 0,28 ‰ alkoholu v dechu. Zkouška na jiné návykové látky byla negativní.