Žena po mozkové mrtvici zůstala uvězněná ve svém bytě

Ilustrační foto

BRNO – Sousedé v řečkovickém rodinném domě zaslechli slabé volání další podnájemnice, která kvůli zdravotním problémům upadla na zem. Jelikož se k ní nemohli dostat, zavolali strážníky městské policie. Žena si stěžovala na nehybnost poloviny těla, byla proto převezena do nemocnice.

Do bytu v rodinném domě nebylo možné se dostat, jelikož byl z vnitřní strany v zámku zasunutý klíč. Na místo přijela hlídka pořádkové jednotky městské policie, která přes zavřené dveře zaslechla hlas třiaosmdesátileté seniorky, která volala o pomoc. Z obavy o její zdraví proto hlídka dveře otevřela s použitím síly.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Vevnitř našli ženu ležící na zemi, která si stěžovala, že se nemůže hýbat a necítí polovinu těla,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Hlídka seniorce poskytla první pomoc a s podezřením na prodělání mozkové mrtvice jí zavolala záchrannou službu. Zdravotníci ženu po prvotním ošetření odvezli do nemocnice.