Zlodějský jelen kulovnici vrátil. Víme, kde ji našel myslivec

Nalezená zbraň (zdroj Policie ČR)

ČESKOKRUMLOVSKO – Příběh jelena, který sebral zbraň myslivci má pokračování. V sobotu se na policisty z Horní Plané obrátil telefonicky myslivec pan Zdeněk, že společně s kolegou při hledání jeleních trofejí našli v lese ve sněhu kulovnici.

Zbraň byla nalezena v lokalitě Boletic. Muž uvedl, že ví, co se loni v listopadu přihodilo jeho kolegovi, kterému se zbraní zavěšenou na paroží utekl jelen a domnívá se, že je to ta samá zbraň, opakovací kulovnice CZ 527 (podrobnosti jsme přinesli zde). Kolegovi myslivci hned také zavolal s tím, že zbraň budou mít policisté.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Kulovnice má kovové díly zkorodované a dřevěná pažba je značně zpuchřelá. Zbraň je také viditelně ošoupaná, pravděpodobně od snah jelena se zavěšeného závaží na paroží zbavit,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner. Jak dlouho se jelen s kulovnicí toulal lesem, zůstane asi navždy záhadou.

Podle informací policie byla zbraň bez zásobníku, přesně v takovém stavu, jak myslivec po „přepadení jelenem“ popsal. Zbraň si od nálezce převzali policisté. „Kulovnici podle pravidel ještě čeká zkoumání na odborném balistickém pracovišti. Nepředpokládáme však, že by se s ní jelen dopustil nějakého zločinu. Snad jen stačil vystrašit turisty či lyžaře,“ dodal Matzner.