Zoo podpořily desetitisíce lidí

Foto ilustrační

TRUTNOVSKO – Stejně jako ostatní zoologické zahrady, tak i park ve Dvoře Králové nad Labem se ocitl díky koronaviru ve svízelné situaci. V minulém týdnu se ale ozvalo spoustu lidí, kteří chtěli zvířata podpořit. Jejich pomoc byla více než štědrá.

Mezi lidmi se zvedla obrovská vlna solidarity, rozhodli se totiž pomoci Safari parku ve městě Dvůr Králové nad Labem, který jako ostatní podobné instituce musí mít pro návštěvníky zavřeno. V uplynulých dnech se ozvalo okolo sedmdesáti tisíc lidí, ti chtěli adoptovat zvíře nebo ho „pozvat na oběd“ (jde o formu sponzorského daru na krmivo pro zvířata). Parku se tak podařilo vybrat více než 25 milionů korun, přispěvatelé dostanou za svou pomoc certifikát. Vzhledem k obrovskému náporu nebyly ještě všechny certifikáty rozeslány. „Než se vše podaří opravit, museli jsme rozesílání certifikátů dočasně pozastavit. Usilovně ale pracujeme na tom, abyste poděkování dostali co nejdříve. Ještě jednou vám moc děkujeme, vaše podpora je pro nás moc důležitá,“ obrací se na milovníky zvířat tým Safari Parku.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.