Bezdomovec se skryl před mrazem, se zlou se potázal

ilustrační

PROSTĚJOV – Chtěl se jen vyspat, ale zvolil k tomu nevhodné místo. Málokdo si umí představit nesnáze muže, kterého zahnaly do cizí nemovitosti zima a mráz. Majitelé nemovitosti, do které se ukryl, pro něj pochopení neměli.

Třiadvacetiletý muž bez domova si pro svůj nocleh vybral garáž v ulici J. Kuchaře v Prostějově. Ukryl se tam před mrazem. Ráno ale zaspal a na místě noclehu jej přistihl syn majitelky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Ten na spáče zakřičel, muž se lekl a z místa utekl,“ popsal tiskový mluvčí policie František Kořínek. Po nezvaném hostu začala pátrat policie. Strážci zákona zanedlouho vypátrali třiadvacetiletého bezdomovce, který se k činu následně i přiznal.

Poněvadž bezdomovec překonal při svém vstupu k místu noclehu překážku, v tomto případě oplocení pozemku, jedná se o přitěžující okolnost. „Podezřelému muži za jeho jednání v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ dodal Kořínek.