Dětem pomáhají s výukou na dálku i studenti

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Někteří žáci výuku na dálku nezvládají, jiní nemají potřebné technické vybavení. Právě tem se rozhodli věnovat studenti pedagogické fakulty, vedle svého studia pomáhají, kde se dá, dokonce i v rodinách.

Zhruba dvě stě studentů pedagogické fakulty na královéhradecké univerzitě pomáhá dětem základních škol s výukou na dálku. Jedná se o budoucí pedagogy, kteří sami procházejí distančním vzděláváním. Nabízejí skupinové či individuální doučování ve školách nebo přímo v rodinách. Za tímto účelem vznikl na fakultě i nový předmět s názvem Dobrovolnická praxe. Distanční výuka se negativně podepsala především na dětech ze sociálně slabších rodin nebo z dětských domovů. Právě těm univerzita věnovala okolo dvaceti počítačů, jednalo se např. o Dětský domov Vrbno pod Pradědem. Zapojily se také další fakulty. „Darování notebooků je pro nás samozřejmostí a jsme moc rádi, že tím alespoň trochu pomůžeme právě dětem z dětského domova,“ uzavírá děkan FF UHK Jan Prouza.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.