Hasiči v akci: Sedm tisíc vakcín míří do ordinací praktiků!

foto: HZSOL

OLOMOUCKÝ KRAJ –  Distribuce vakcín do regionů vázne, stěžovali si v minulých dnech praktičtí lékaři. To by se teď ale mělo změnit. Pomocnou ruku k dílu přiložili olomoučtí hasiči, kteří vakcíny do ordinací rozváží. V úterý obsloužili Prostějovsko a Přerovsko.

„Celkově během tří dnů předáme sedm tisíc dávek do devadesáti čtyř ordinací na území Olomouckého kraje. V úterý jsme začali v Olomouci a následně dva automobily s dvoučlennou posádkou hasičů zamířily na Přerovsko a Prostějovsko. Během prvního dne zvládly 38 zastávek,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ve středu zamíří dodávky na Šumpersko a Jesenicko. Ve čtvrtek bude na řadě okres Olomouc. „Vakcínu převážíme vždy za velmi přísných technických podmínek ve speciálních lednicích, které nám zapůjčila fakultní nemocnice. Dodržujeme také přesný časový harmonogram. Za tři dny najezdí naše posádky v kraji téměř tisíc kilometrů,“ popsala Balážová.

Hasiči též pravidelně dezinfikují veřejné budovy a každý pracovní den dekontaminují každý pracovní den očkovací centrum v Prostějově. „Trasujeme na okresních hygienických stanicích, zajišťujeme distribuci osobních ochranných prostředků a zabezpečujeme zázemí pro zdravotníky v odběrových místech. Flexibilně reagujeme na požadavky krajského úřadu, se kterým úzce spolupracujeme,“ dodala Balážová.