Již druhý případ poškození sedadel v kupé. Policie hledá možné svědky

Poškození sedadel v kupé osobního vlaku, který odjížděl z nádraží ve Veselí nad Lužnicí ve směru na Jindřichův Hradec (zdroj Policie ČR)

TÁBORSKO – V polovině března došlo k poškození sedadel v kupé osobního vlaku, který odjížděl z nádraží ve Veselí nad Lužnicí ve směru na Jindřichův Hradec. V souvislosti s tímto případem se nyní na jihočeské policisty obrátili pražští kolegové, kterým bylo zástupci Českých drah oznámeno shodné poškození sedadel dalšího vlaku.

Podle informací policie tato vlaková souprava zastavovala rovněž v době okolo čtvrté hodiny odpolední soboty dne 13. března 2021 na nádraží ve Veselí nad Lužnicí a následně dále pokračovala směrem na Prahu. Jak uvedl policejní mluvčí Miroslav Doubek, souhrnná hmotná škoda je odhadnuta na bezmála 30 000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Žádáme tímto nejen cestující v obou dotčených vlakových soupravách, ale zejména každého, kdo se v době před čtvrtou hodinou odpolední soboty dne 13. března 2021 nacházel na vlakovém nádraží ve Veselí nad Lužnicí a mohl by tak k objasnění případu rozřezaných sedadel ve vlacích přispět jakoukoliv důvodnou informací, a to zejména k výskytu podezřelé osoby či osob na veselském nádraží, aby tyto poznatky předal policistům na jejich služebně na náměstí T. G. Masaryka ve Veselí nad Lužnicí či telefonní lince 974 238 760,“ dodal Doubek.