Kroměřížská nemocnice otevírá velkokapacitní očkovací centrum

Ilustrační foto: Vsetínská nemocnice

KROMĚŘÍŽ – Očkovací centrum Kroměřížské nemocnice se nově přesouvá do haly B Výstaviště Kroměříž. Areál zdravotníkům poskytne větší prostor a vyřeší se tím také dopravní problémy, které při větším pohybu lidí v nemocnici vyvstaly. Otevření se plánuje na úterý 6. dubna.

Jakmile se centrum přestěhuje, zdravotníci budou schopní očkovat více lidí denně. „V první fázi budou ve vakcinačním centru pracovat čtyři očkovací týmy, které budou schopny za den očkovat až 660 lidí. Podle množství dodaných očkovacích vakcín budeme schopni navýšit kapacitu až na tisíc očkovaných denně,“ uvedla předsedkyně představenstva Kroměřížské nemocnice Lenka Mergenthalová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na výstavišti teď probíhají přípravné práce na zahájení provozu a buduje se potřebné zázemí. Výhodou nového umístění je i lepší dostupnost a větší parkoviště včetně bezbariérového přístupu pro imobilní pacienty. Ulevit by se mělo i dopravě kolem areálu Kroměřížské nemocnice.