Kšeftovaly s pseudoefedrinem, skončí před soudem

ilustrační

PŘEROVSKO – Přerovští policisté si opět posvítili na drogové dealery a výrobce návykových látek. Tentokrát v jejich hledáčku uvízly dvě ženy, které se budou zodpovídat z dodávání léků a chemikálii k výrobě pervitinu.

Ženy ve věku 30 a 44 let měly dodat výrobcům drog balení léků s obsahem pseudoefedrinu. Starší z žen navíc obstarala i půl kila červeného fosforu, který objednala prostřednictvím internetu a nechala si ho poslat do místa bydliště.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Dopustily se tím trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve formě účastenství,“ sdělila tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Mladší ženě hrozí za uvedené jednání trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let. Starší ženě hrozí trest o dost vyšší, a to od dvou let do deseti let, protože umožnila dodavateli vyrábět drogy ve značném rozsahu.