Na Blanensku nezvládli svá auta opilí řidiči

zdroj: Policie JMK

BLANSKO – U Blanska a Kněževsi se o víkendu staly dvě nápadně podobné dopravní nehody v rozestupu pouhých pěti minut. Obě zavinili opilí řidiči.

Podle policejního mluvčího Davida Chaloupky opilý cizinec při řízení Renaultu nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou na vedlejší cestě u Blanska a havaroval. Policistům po nehodě nadýchal téměř 2 promile. Navíc nepředložil ani řidičský průkaz, protože má zákaz řízení. Druhý řidič havaroval u Kněževsi. Rozdíl byl jen v tom, že se svým Suzuki havaroval v pravotočivé zatáčce. Nadýchal sice „jen“ 1,5 promile, ale odmítnul test na drogy. Navíc registrační značky, které měl nasazené na autě, nepatřily jeho Suzuki, ale stařičké Škodě 120. Ani za střízlivého stavu by však neměl za volantem co dělat, stále mu totiž trvala blokace řidičského oprávnění. „Oběma šoférům tak nyní hrozí trest pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodal mluvčí Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kněževes