Neznámý zloděj ukradl ze sklepa kolečkové brusle a horské kolo, způsobil škodu za více než 13 tisíc korun

ilustrační foto

HRADECKO – Policisté intenzivně hledají nenechavce, který si chtěl za pět prstů přilepšit a neobstála přes ním ani sklepní kóje bytového domu. V případě dopadení a prokázání viny hrozí provinilci až tříletý trest ve vězení.

Jak nyní potvrdil policejní tiskový mluvčí Aleš Brendl, ke krádeži došlo 14. března v ulici Jana Masaryka v Hradci Králové.  Zloděj si ze sklepa bytovky odnesl dámské kolečkové brusle značky K2 a dámské horské jízdní kolo značky Merida. Majitelka těchto věcí odhaduje škodu na částku převyšující 13 tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté v souvislosti s uvedeným případem radí jak odradit zloděje a ochránit tak svůj majetek:

  • Nevpouštět cizí osoby do domu.
  • Řádně zamykat hlavní vchodové dveře a přístupové dveře do sklepních kójí a jiných společných úložných prostor v domě.
  • Zamezit pohledové prostupnosti dveří do vnitřku sklepních kójí (například dveře zevnitř polepit papírovými kartony).
  • Jsou-li ve skladovacích a jiných úložných prostorách domu okna, je třeba je opatřit mechanickými zábrannými prostředky jako jsou mříže nebo uzamykatelné okenice.
  • I pootevřená balkonová okna nebo větrací okénka v suterénu jsou pro zloděje velkým lákadlem, v noci je zamykejte.
  • Bezpečnost uvedených prostor zvýšíte instalací bezpečnostních mechanických prvků, jako jsou bezpečnostní zámky, pevné dveřní zabezpečovací kliky a pevné vstupní dveře nebo pojistky dveřních závěsů jako zábrana proti vysazení.
  • A v neposlední řadě platí pravidlo můj dům, můj hrad – všichni obyvatelé domu by se měli domluvit na řádném uzamykání všech vstupních dveří a společných úložných prostor domu a nevpouštět cizí osoby do objektu.
  • Na ulici se snažte své kolo připoutat k pevnému bodu (zábradlí, ukotvený stojan) za použití bezpečnostního zámku (nejlépe přední kolo a rám ke stojanu + zadní kolo a rám ke stojanu). Pokud je vás více cyklistů, pohlídejte si kola navzájem. Pokud však odcházíte na delší dobu, cyklisté často odmontují před odchodem z kola sedlo. Absence této podstatné části kola tak brání krádeži, při které chce pachatel s odcizeným kolem z místa odjet. Mnoho zlodějů tak toto opatření od krádeže odradí.

„Nezapomínejte na velmi důležité upozornění. Od jízdních kol a jiného vybavení včetně cenností, které máte uložené mimo svůj byt ve výše uvedených prostorách, mějte doma uschovaná jejich výrobní čísla a fotografie, které policistům umožní identifikaci při samotném pátrání nebo nálezu odcizených věcí,“ dodává mluvčí.