Občané, v létě se budete v ulicích cítit příjemněji

Foto ilustrační

NÁCHODSKO – V ulicích vyroste nová zeleň, která má jak přilákat ptáky a jiné živočichy, tak i zmírnit horké letní počasí. Celková investice do keřů a stromů půjde do milionů, pomůže Evropská unie.

Obyvatelé lokality Na Ptákách v Jaroměři se mohou těšit na nová stromořadí, výsadbu keřů a trvalek. Pozitivní efekt to bude mít především v horkých letních dnech. Příznivé dopady bude mít výsadba také na ptactvo či hmyz, ty najdou v korunách stromů nové úkryty a potravu. Jedná se o plochu 26 km2, ve výsledku by mělo být vysazeno přes 60 stromů, dva tisíce dvě stě keřů a čtyři tisíce trvalek. Celkové výdaje budou činit přes jeden milion pět set tisíc korun. „Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií, konkrétně Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Životní prostředí,“ dodává za město Petr Filipec.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.