Optimistická zpráva! V nemocnicích Plzeňského kraje ubývá pacientů s covidem

Ilustrační fotografie

PLZEŇSKÝ KRAJ – Pokles počtu pacientů, kteří se léčí z onemocnění covid, v nemocnicích Plzeňského kraje stále pokračuje. V nemocnicích akutní péče bylo dnes dopoledne hospitalizováno 176 covidových pacientů, z nichž 33 bylo na lůžkách intenzivní péče.

I když celkový počet covidových pacientů klesl pod 200, není to v tuto chvíli ještě důvod k masivnímu rušení covidových lůžek v nemocnicích. Pozitivní trend musí potvrdit vývoj po Velikonocích. „V tomto týdnu se vrátí do původního necovidového režimu pouze jedna lůžková stanice ve Stodské nemocnici a jedna v Klatovské nemocnici, aby tyto nemocnice mohly pomalu začít obnovovat elektivní péči. Domažlická nemocnice působí v režimu specializované nemocnice pro covidovou péči i nadále,” říká mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nemocnice Plzeňského kraje také již vyočkovaly skoro 29,5 tisíce dávek vakcíny. Téměř osm tisíc osob už získalo i druhou dávku a očkování u nich úspěšně skončilo.