Pokuty za rychlý průjezd brněnskými tunely se zatím dávat nebudou

Ilustrační foto

BRNO – Rychlý průjezd brněnskými tunely se zatím sankciovat nebude, data z úsekového měření však poslouží k vyhodnocení chování řidičů. Takové jsou informace z jednání primátorky Markéty Vaňkové s ředitelem Krajského ředitelství Policie Jihomoravského kraje.

Policie České republiky požádala Ředitelství silnic a dálnic o přístup k výsledkům měření v Husovickém tunelu, což se radní dozvěděli až na začátku března. Ti ale s pokutováním nesouhlasí. „K dopravním nehodám zde dochází v jednotkách případů ročně, z toho lze dovozovat, že řidiči jezdí bezpečně. Dalším důvodem je, že nám nepřijde vhodné plnit městský rozpočet automatizovaným vybíráním pokut,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková. Informace z měření budou nyní sloužit k vyhodnocování chování řidičů včetně dodržování rychlosti, dopravní zátěže, nastavení semaforů či plánování opatření včetně objízdných tras.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podle radního pro dopravu je nevhodné i načasování. Chystá se totiž výstavba dalšího úseku velkého městského okruhu, a to v lokalitě Tomkovo náměstí a Rokytova. Stavba zkomplikuje dopravu a měření by tuto lokalitu ještě více zatížilo.

„Přestože data nebudou primárně sloužit k pokutování, budeme mít k dispozici velmi přesné informace a je nutné upozornit, že dopravní předpisy a značení platí stále. Znamená to, že pokud nebudou řidiči projíždějící brněnskými tunely dodržovat pravidla, můžeme k sankcím přistoupit,“ upozornil ředitel Krajského ředitelství Policie Jihomoravského kraje Leoš Tržil. Systém je stále v ověřovacím režimu, dodržování předpisů v tunelech je žádoucí, jelikož nehody jsou nebezpečnější než ve volném terénu, hlavně v případě požárů.