Policisté kontrolují chaty v rekreačních oblastech drony i na koních

zdroj: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – V době lockdownu policisté kontrolují chaty v rekreačních oblastech u brněnské a Vranovské přehrady, na Vyškovsku, Blanensku a Letovicku. Přitom jim pomáhají psi, koně i letecká technika.

Vedle kontrol vládních protiepidemických nařízení zaměstnávají policisty na jihu Moravy také akce v chatových a rekreačních oblastech. Ty nyní nejsou kvůli vládním nařízením tolik navštěvované jako obvykle. Mohou tedy být snadnějším cílem pro kriminální živly. Na kontroly vyráží vedle pěších hlídek také psovodi se svými psy i jezdci na koních. Významnými pomocníkem při kontrole těžko přístupných objektů jsou záběry z policejní letecké techniky. Při víkendových kontrolách v chatových a rekreačních oblastech policisté ojediněle narazili na objekty, které byly nedostatečně zabezpečeny. Žádný z nich ale nebyl narušen. V jednom z případů musela hlídky přivolat majitele, aby si zabezpečil nedovřené vstupní dveře do objektu. „Na všech místech také hlídky kontrolovaly vládní protiepidemická nařízení,“ připomněl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.