Poznáte muže na videu? Policisté potřebují znát jeho totožnost

Poznáte tohoto muže? Foto: Policie ČR

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Kriminalisté pátrají po muži, který se sexuálně uspokojoval na veřejnosti, a je proto podezřelý z trestného činu výtržnictví. Pokud jej poznáte, volejte policejní tísňovou linku 158.

Podezřelý muž se 21. února po druhé hodině odpoledne pohyboval na Králově kopci v Měříně na Žďársku. Na vodítku měl psa a běžel po polní cestě směrem k rybníku Krabašák. Ve stejné době byla na místě i žena, která sem chodila pravidelně běhat.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Muž chvíli běžel za ní, pak ale změnil směr. „Vydal se jinou trasou a na ženu počkal na odpočinkovém místě, které je tvořené dřevěným posezením v lokalitě Králův kopec. Když tato žena probíhala kolem něho, tak měl stažené kalhoty a sexuálně se uspokojoval. Žena z místa utekla, “ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Hledaný muž je asi 180 cm vysoký. „Oblečený byl do zimní prošívané bundy tmavě modré barvy. Na sobě měl černé sportovní tepláky na běhání a černé sportovní boty. Na hlavě měl pletenou šedou čepici s černým lemem,“ dodala Čírtková. Jeho pes byl krátkosrstý, světlé až bílé barvy, na výšku měřil zhruba 60 cm. Mohlo jít o plemeno podobné rasy jako labrador, případně o křížence. Na krku měl tmavý obojek.

V případě, že muže na zveřejněném záznamu poznáte, případně máte informace k jeho aktuálnímu pohybu, můžete kontaktovat linku tísňového volání 158.