Řidič Fordu až moc spěchal a způsobil nehodu tří aut. Odhadnutá škoda je minimálně za 650 tisíc korun

foto: HZS Královéhradeckého kraje

TRUTNOVSKO – K vážné dopravní nehodě došlo na křižovatce silnice I. třídy č. 37 se silnicí III. třídy, mezi obcemi Výšinka a Kocbeře. Proč třiatřicetiletý šofér Fordu tak chvátal, a zavinil v zatáčce bouračku, nyní šetří trutnovští dopravní policisté.

K události došlo, jak dnes potvrdila tisková mluvčí Eliška Majerová, toto úterý krátce po čtvrté hodině odpoledne. Řidič osobního auta Ford, zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy a po průjezdu nepřehledné zatáčky zezadu narazil do vozidla Subaru. Poté vlivem prudkého nárazu bylo subaru doslova odhozeno do protisměru, kde došlo k neodvratnému střetu s protijedoucí škodovkou.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Řidiče Fordu si do své péče převzali lékaři. Přítomnost alkoholu u řidičů vyloučili policisté provedenou dechovou zkouškou. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna,“ říká mluvčí.

Na místě zasahovali také profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolná jednotka z Hajnic. „Jednotky provedly na havarovaných vozech protipožární opatření a postarali se o úklid vozovky,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

foto: Policie ČR
foto: Policie ČR
foto: Policie ČR