Řidiče čekají v Třebíči uzavírky silnic. Důvodem jsou plánované opravy a rekonstrukce

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Od dubna začne ve městě fungovat řada dopravních omezení. Po celý měsíc bude uzavřena část chodníku v Dukelské ulici, uzavírky čekají řidiče i v ulicích Pražská, Sucheniova, Táborská a Marie Majerové.

V Dukelské ulici bude od 1. do 30. dubna uzavřena část chodníku, a to kvůli výkopovým pracím na přípojce. Zároveň zde dojde k dopravnímu omezení. Silnice zůstane průjezdná jedním jízdním pruhem.

Oprava silnic v ulicích Pražské a Sucheniově

Silnice v ulicích Pražská a Sucheniova budou opravovány od 7. do 30. dubna, vždy ale v jednom jízdním pruhu. Uzavřený úsek bude dlouhý jeden kilometr, doprava ve směru z Třebíče do Jihlavy povede volným jízdním pruhem.

„Objížďka ve směru od Jihlavy do Třebíče pro auta do 7,5 tuny a autobusy bude vedena ulicemi Seifertova, Řípovská, Koželužská a Libušiným údolím zpět na ulici Sucheniovu. Auta s hmotností nad 7,5 tuny budou uzavřený úsek obousměrně objíždět přes Předín, Kasárna, Želetavu, Římov a Stařeč,“ uvedla tisková mluvčí radnice Irini Martakidisová. Po celou dobu prací se kvůli zajištění městské hromadné dopravy nebude parkovat na ulici Alšova.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v Táborské ulici

V době od 19. dubna do 1. října bude kvůli rekonstrukci vodovodu a kanalizace uzavřena část Táborské ulice, a to ve třech etapách. Současně zde budou rekonstruovány chodníky, veřejné osvětlení a silnice. „Opravovaný úsek vede od křižovatky s ulicemi Nová a Josefa Suka (u COOPu) po okružní křižovatku ulic M. Majerové a Budíkovická. Objížďka povede ulicemi Táborská, Míčova, Rafaelova, Sportovní, Bráfova, 9. května a U Kuchyňky,” dodala Irini Martakidisová.

Oprava silnice v ulici Marie Majerové

Poslední dubnový víkend proběhne frézování povrchu silnice v ulici Jelínkova a Marie Majerové, jde o úsek od křižovatky s ulicí Náhorní po kruhový objezd v křižovatce ulic Táborská a Budíkovická. Pokládka povrchu je v případě příznivého počasí naplánována na víkend 15. a 16. května, kdy bude silnice zcela uzavřena. Objížďka povede ulicemi Táborská, Míčova a Velkomeziříčská. Řidiči parkující na ulicích Jar. Haška, I. Olbrachta, Fr. Hrubína a Na Svahu by měli v tu dobu přeparkovat, protože by odtud nemohli vyjet.