Situace ve středočeských nemocnicích je stále vážná. Zatím vybočil pouze Beroun!

Ilustrační foto: pixabay

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Nemocnice na začátku března postupně vyhlásily stav hromadného postižení osob. Nadále platí ve čtrnácti nemocnicích z celkových pětadvaceti. Pouze v Berouně už byl odvolán.

Situace se ve středočeských nemocnicích sice zlepšuje, ale podle Jana Žižky, krajského koordinátora pro intenzivní péči ve Středočeském kraji, pozvolna. Mírně se zlepšuje situace obsazenosti lůžek v rámci standardní lůžkové péče, stále je však velmi vysoké zatížení JIP a ARO.

Zlepšení, které umožní středočeským nemocnicím návrat do normálního stavu, nelze zatím předvídat. Stav hromadného postižení osob bude možné odvolat až ve chvíli, kdy se zlepší situace na odděleních JIP a ARO. Například ve středočeské Oblastní nemocnici v Příbrami o odvolání stavu hromadného postižení zatím neuvažují. Ke svému původnímu zaměření se zatím vrací pouze oční oddělení. Podobně jsou na tom v Kladně. Ve srovnání s minulým týdnem průměrný klesl počet hospitalizovaných covid-19 pozitivních pacientů jen velmi mírně. Na lůžkách s intenzivní péčí je stále zhruba stejný počet nemocných.

Stav hromadného postižení ve Středočeském kraji nadále platí v nemocnicích v Benešově, Brandýse nad Labem, Čáslavi, Hořovicích, Kladně, Kolíně, Kutné Hoře, Mělníku, Mladé Boleslavi, Neratovicích, Nymburku, Příbrami, Rakovníku a ve Slaném.

Ve středních Čechách přibylo v úterý 1244 nakažených. Oproti minulému úterý jde o pokles o 446 případů.