Svaz měst a obcí zná své území a ví, co chce

Ilustrační foto.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ/ČR – Svaz měst a obcí se vyjádřil k ambicióznímu plánu rozdělení 172 miliard korun. Tento návrh je v poslední době často diskutován u zákonodárců.

Svaz upozorňuje, že především chybí reálná diskuze s územními a sociálními partnery včetně zpětné vazby. Svaz se proto sešel s Karlem Havlíčkem, vicepremiérem na schůzi Komory statutárních měst.

„Města jsou základní stavební kameny státu i ekonomiky,“ upřesňuje význam měst předseda František Lukl a dále pokračuje: „a primátoři jsou jejich dobrými správci. Stát by jim měl více naslouchat, oni vědí, kam nejlépe ve svém městě nasměřovat investice.“

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

“Z předběžného vyjádření jednotlivých zúčastněných primátorek a primátorů jednoznačně vyvstala potřeba zařadit do komponent, z kterých se NPO skládá, projekty revitalizace brownfieldů. Tato často obrovská neutěšená území skýtají možnost podpory místní ekonomiky a z ní vyplývající multiplikační efekt pro celou zemi,” dále upřesňuje tisková mluvčí Svazu měst a obcí ČR Alexandra Kocková.

Svaz také dodává, že každá koruna, která bude z ambiciózního plánu obnovy rozdělena do území se státu vrátí a bude přínosem I pro místní podnikatele.