VIDEO: Policejní manévry na Karlově mostě. Mohl za to skokan

PRAHA – Večerní výjezd policejních hlídek na Karlův most v Praze měl jediný cíl. Zabránit rozrušenému muži, aby skočil do temných vod Vltavy. Podařilo se jim to?

Před jedenáctou hodinou večerní vyjížděly hlídky policistů na Karlův most, kde se nacházel silně rozrušený muž,“ informoval policejní mluvčí Richard Hrdina. Muže nalezli ve třetině mostu, blíže Novému Městu, u kamenného okraje mostu. Policisté se s mužem pokusili navázat kontakt a zjistili, dle jeho slov, že se nachází v tíživé životní situaci a hodlá spáchat sebevraždu skokem do Vltavy.

Po náročném vyjednávání se podařilo muže poněkud uklidnit a tak mu policisté nabídli cigarety a zapalovač,“ doplnil mluvčí. Muž si cigaretu vzal, začal si ji vychutnávat a přestal tak vnímat a kontrolovat okolí. Toho využil jeden ze zasahujících policistů z pohotovostní motorizované jednotky, a muže strhl z okraje mostu. Společně s kolegy ho následně předali do péče záchranářů. Ti muže převezli na odborné vyšetření do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.