Zfetovaný řidič chtěl ujet policistům. To se mu vymstilo

DOMAŽLICKO – V pondělí po jednadvacáté hodině mezi Staňkovem a Krchleby došlo k dramatické situaci. Před policisty tam ujížděl osmadvacetiletý muž za volantem osobního auta Audi A4.

Ten byl nejdříve spatřen hlídkou policistů Obvodního oddělení Holýšov, kteří jej chtěli zastavit a zkontrolovat. Na výstražné znamení světla modré barvy doplněného o zvláštní zvukové výstražné znamení a rozsvícení nápisu STOP však muž nereagoval a před policisty ujížděl. Po projetí prudké pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy, vjel do protisměru a dále do levého silničního příkopu. Poté se auto odrazilo zpět na silnici a pak zase sjelo zpátky do příkopu.

Na výzvu policisty se řidič dobrovolně podrobil odbornému měření orientačním testerem ke zjištění, zda není ovlivněn návykovou látkou. Test byl s pozitivním výsledkem na přítomnost látky amfetamin. Řidič byl zajištěn a převezen do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. „Policisté z dostupných evidencí zjistili, že řidič má rozsudkem Okresního soudu Plzeň – jih uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel pro všechny skupiny na dobu 48 měsíců od srpna 2017 od srpna 2021. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 28 tisíc korun, na silničním příkopu na 2 tisíce korun,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.