Zlínská zoo získala od kraje příspěvek na provoz

Foto: archiv Zoo Zlín

ZLÍN – Zlínský kraj se rozhodl podpořit Zoo Zlín dvoumilionovou dotací. Finance se použijí na uhrazení provozních nákladů za elektřinu, plyn a vodu. Na pondělním zasedání o tom rozhodli krajští radní.

Situace ve zlínské zoo ještě před nedávnem vypadala beznadějně. Kvůli nucenému uzavření přišla zahrada, která se chlubí vysokou soběstačností, o tržby ze vstupného. Na rozdíl od jiných institucí neměla nárok na žádnou podporu od státu a peníze by jí už vydržely jen do konce dubna.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po oznámení kritické finanční situace veřejnost zahrnula zoo nečekanou lavinou podpory. Za tři březnové týdny dali fanoušci dohromady neuvěřitelných 8 milionů korun. Minulý týden se k nim přidalo ministerstvo životního prostředí, které ji podpořilo 4 miliony korun.

V pondělí se zlínské zahradě rozhodl vypomoct i kraj. Přidělené 2 miliony pomohou zajistit nutné provozní náklady na energie a překlenout tíživé období. „Podporu tohoto top turistického cíle považuji za důležitou. Doufáme, že se situace co nejdříve vrátí do normálu a cestovní ruch v našem kraji opět ožije,“ dodal Lubomír Traub, náměstek hejtmana zodpovědný za strategický rozvoj a cestovní ruch.