Do sportu potečou miliony, v plánu je i nákup nového vybavení

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Sportování je v současné době kvůli koronaviru ve značném útlumu, provozovatelé sportovišť ale mohou zatím pracovat na údržbě či plánovat jednotlivé opravy. Finance získají z městských dotací.

Provozovatelé sportovišť nemusí věšet hlavu, pomoci by jim v těžké době měly městské dotace. Jedny z nejvyšších dostanou např. TJ Sokol Hradec Králové nebo Tenis – centrum STJ HK. Peníze by měly být využity na úpravu šaten, zastřešení tribuny či nákup nového vybavení nebo jiné opravy. Město by mělo rozdělit mezi provozovatele více než 4 miliony korun. „Takové dotace na podporu sportovních klubů a jejich zázemí jsou pravidelným vyjádřením podpory ze strany města směrem k těmto subjektům. V Hradci Králové má vedle hokeje, fotbalu a basketbalu samozřejmě místo také řada dalších sportů, které si zaslouží naši pozornost, jako jsou třeba tenis a atletika či vodní sporty,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.