Kroměřížští zdravotníci dostali přes 5 tisíc respirátorů z nové tchaj-wanské linky

Foto: archiv společnosti SPUR, a. s.

ZLÍN, KROMĚŘÍŽ – Zlínská společnost SPUR darovala Kroměřížské nemocnici 5 400 nano respirátorů třídy FFP2. Vyrobeny byly na nově zprovozněné lince, které České republice věnovala tchaj-wanská vláda. Nemocnice je prvním zdravotnickým zařízením, které respirátory z této linky dostalo.

Podle obchodního zástupce společnosti Petra Jumara nemocnice často nemohou získat odpovídající ochranné pomůcky, jelikož mají zpravidla svázané ruce z důvodu zákona o veřejných zakázkách. V konečném důsledku je tak cena zohledněna před kvalitou. „Považujeme za klíčové, aby právě lékaři a další zdravotničtí pracovníci byli vybaveni kvalitními nano respirátory, které jim zajistí spolehlivou ochranu před koronavirem,“ vysvětlil Petr Jumar.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Respirátory si nemocnice od zástupců firmy převzala poslední březnový den. „Jsme opravdu velmi rádi, že se společnost SPUR rozhodla naši nemocnici podpořit. Respirátory se v celém provozu nemocnice používají denně ve velkém objemu a každá taková pomoc je pro nás důležitá. Moc za ni děkujeme,“ uvedla předsedkyně představenstva Kroměřížské nemocnice Lenka Mergenthalová.

Z linek zlínské firmy už sjelo 250 tisíc respirátorů, které dostali potřební zdarma

Linka s měsíční kapacitou až jeden milion kusů respirátorů, která je v majetku Technického a zkušebního ústavu stavebního Praha, byla ve Zlíně uvedena do provozu 11. března. Jedná se o technicky nejdokonalejší zařízení, které má společnost SPUR nyní k dispozici.

Nemocnice v Kroměříži je prvním zdravotnickým zařízením, které respirátory z nové linky dostalo. V nejbližších týdnech budou další předány nemocnicím v Jihlavě, Novém Městě na Moravě, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Třebíči, do společnosti Krajská zdravotní, a.s. sdružující nemocnice Ústeckého kraje a dalších nemocnic. „Celkově nyní poskytneme do těchto zdravotnických zařízení na 40 tisíc kusů nano respirátorů. Evidujeme však požadavky ze strany dalších moravských a českých nemocnic, které budeme postupně také zásobovat,“ přislíbil obchodní manažer značky SPURTEX® David Pospíšil.

Od zahájení výroby nano respirátorů daroval SPUR již přes 250 tisíc kusů. Ochranné pomůcky dostalo město Zlín, Zlínský kraj, Naděje, Armáda spásy, Dobrý anděl a další nadace a charitativní organizace.