Městská knihovna projde rekonstrukcí, Rožnov hledá vhodné financování

Zdroj: Městská knihovna Rožnov

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Jelikož poslední velká rekonstrukce proběhla v roce 1993, je knihovna ve špatném stavu, chybí například bezbariérové úpravy. Město chce stavební práce financovat z dotací na pasivní energetický standard, jejich cena vyšplhá na 10 milionů korun.

Město nyní konzultuje podmínky připravovaných programů z Ministerstva pro místní rozvoj, ze kterých bude možné hradit technické zhodnocení knihovny. Přístavba knihovny bude propojena se stávající budovou, při zhodnocení stavu se ale ukázaly první problémy, kdy není možné na sebe napojit staré rozvody. Rekonstrukce je vyčíslena na 8-10  milionů korun dle náročnosti oprav, Rožnov zvažuje dvě možnosti, jak získat potřebné finance. Buď se přihlásí do celostátního programu s individuálním projektem nebo přes Místní akční skupinu Rožnovsko. „Přístavbu knihovny a samotnou rekonstrukci stávající budovy chceme soutěžit jako jednu veřejnou zakázku. Aktuálně hledáme možnost, jak ušetřit peníze z rozpočtu města a využít dotačních titulů, které by nám s financováním mohly pomoci,“ řekla místostarostka Kristýna Kosová

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Přitom rozšíření knihovny je velmi nutné, nyní je budova tři dny v týdnu dopoledne uzavřená, aby v ní mohly probíhat programy pro školy. Město chce pracovní dobu rozšířit na maximum, aby se zlepšila komunitní funkce, která je stejně důležitá jako ta knihovnická. Kosová dodává, že žádost o dotaci bude směřovat na individuální projekt.