Na Rumišti vzniknou nové byty

Zdroj: Magistrát města Brna

BRNO – Město do pěti let plánuje vystavět na území bývalého Dřevopodniku na 200 bytů. Nyní je nutné zaměřit a zakreslit pozemky, provést průzkum a prověřit technický stav objektů.

„Máme v úmyslu vystavět tu zhruba 200 bytů, které v tuto chvíli plánujeme nabídnout jako byty družstevní. Jde o alternativu k developerské výstavbě, kdy družstvo staví pro své členy za nákladové ceny, a nikoliv pro zisk,“ řekl náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva. Byty tak budou pro obyvatele výrazně dostupnější. Již byla vybrána firma pro průzkumy, zaměření a zakreslení, čímž město oficiálně zahájilo přípravu pro budoucí výstavbu. Projekční plány by měly být hotové do roku 2023, stavba bude probíhat mezi lety 2024-2026. Předpokládané výdaje jsou vyčísleny na jednu miliardu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Stavebně technický průzkum provede Jiří Mach, který nabídl nejnižší cenu, a to necelých 530 tisíc korun. Práce mu zaberou 150 dní a výsledky průzkumu objasní, jak může být území využito. Rumiště si bere za vzor přestavěný bývalý textilní závod Vlněna. V plánu je také vybudování Brněnské třídy a znovuodkrytí toku Staré Ponávky. Oblast by se tak mohla proměnit k lepšímu.