Na zámku v Manětíně se určitě nezahálí. Koronaviru navzdory

Zdroj: zamek-manetin.cz

PLZEŇSKÝ KRAJ – Navzdory nejistotě a ztíženým podmínkám se správa zámku s chutí pustila do oprav zámeckého areálu. Nezanedbává však ani realizaci kulturního programu na sezónu 2021.

Své návštěvníky určitě potěší svým velkolepým Letním barokním festivalem, jehož další ročník se ponese ve stylu zahradních oslav. Vycházejícím sluncem celé události bude rovněž zámecká oranžérie, která své první hosty přivítala koncem sezóny minulého roku a nyní pro ně chystá společenské akce a výstavy. „Manětín nezapomíná ani na milovníky speciálních prohlídek. Konec července patří Hradozámecké noci a v plánu jsou též oživené prohlídky pro dětské tábory. Srpnový den pak ozvláštní koncert v zámeckém parku. Manětínským pokladem řemeslné práce je v současné době kompletně zrestaurovaná sbírka obrazů Španělské jezdecké školy, která se návštěvníkům odhalí v rámci zámecké expozice. Svůj veškerý um věnovali zaměstnanci zámku také zednickým a stavebním úkonům včetně oprav venkovní terasy Zámecké restaurace a vstupního průjezdu. Již nyní je více než zřejmé, že zámek Manětín své příznivce nezklame ani v nejhorších časech,“ uvádí se na webových stránkách zámku Manětín.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.