Posádka auta nařkla policisty: Prý jsou zfetovaní

MERKLÍN, DOMAŽLICE – Koncem ledna letošního roku po půlnoci v obci Merklín hlídka policistů Obvodního oddělení Stod zastavila osobní auto značky Citroen Xsara.

Jaké bylo jejich překvapení, když náhle žena, cestující v autě, vzala telefon a na tísňovou linku 158 oznámila, že je kontrolována v obci Merklín a že má podezření, že policisté jsou zdrogovaní. Po několika minutách zavolal i kontrolovaný muž se stejným tvrzením, že policisté se prý chovají jako feťáci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kvůli tomuto závažnému obvinění na místo přijel i ředitel územního odboru, kterému toto tvrzení oba znovu zopakovali a trvali na něm. Policisté se ihned podrobili dechové zkoušce i testu na návykové látky. Všechny výsledky však byly negativní a mladý pár byl s nimi seznámen. „Jejich tvrzení bylo tedy zcela jasně prokázáno jako hanlivé, účelové, hrubě urážející a založené na nepravdivých tvrzeních. Nepravdivým tvrzením způsobili újmu oběma kontrolujícím policistům spočívající v tom, že ohrozili jejich vážnost a znevážili výkon odpovědné funkce policisty. Dne 26. března 2021 pak sdělili domažličtí kriminalisté, na které byl případ delegován, podezření ze spáchání trestného činu pomluva čtyřiadvacetiletému muži a dvaadvacetileté ženě. Podezřelým hrozí za trestný čin pomluvy až jeden rok odnětí svobody,“ sdělila k případu mluvčí policie Dagmar Brožová.