Riskantní jízda řidiče Ferrari mohla skončit tragicky

Nebezpečný manévr řidiče Ferrari (zdroj záběr z palubní kamery)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Velmi tragicky mohl skončit nebezpečný manévr řidiče Ferrari, který svojí bezohlednou jízdou ohrozil jiného účastníka silničního provozu. Jeho riskantní jízdu zachytila palubní kamera řidičky jiného vozidla.

K incidentu došlo v úterý po půl čtvrté odpoledne. „Přibližně 200 metrů za obcí Hluboká nad Vltavou jelo od Chlumce vozidlo značky Ferrari, které předjíždělo dvě jiná vozidla. Řidič Ferrari však následně v levotočivé zatáčce ve vysoké rychlosti ztratil kontrolu nad svým vozem a vyjel do protisměru. Řidička Nissanu musela rychle přibrzdit a sjet ke krajnici, aby nedošlo ke střetu. Řidič Ferrari pokračoval dál směrem na Hlubokou nad Vltavou,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Video s jeho riskantní jízdou se vzápětí objevilo na internetu. Policisté se po jeho zhlédnutí začali celou věcí okamžitě zabývat a ve středu zjistili totožnost řidiče, který vozidlo značky Ferrari řídil. Je podezřelý ze spáchání přestupku. Věc proto policisté oznámí správnímu orgánu.

Pod videem na sociálních sítích se objevila řada komentářů, kdy někteří lidé upozorňovali na to, že se v uplynulých dnech s riskantní jízdou červeného Ferrari rovněž setkali. „Pokud jste tedy také byli svědky obdobné jízdy tohoto vozidla a například máte kamerový záznam či jiný důkaz, volejte na linku 158,“ žádá policejní mluvčí.