Těžiště prací na stavbě tramvajové trati v Olomouci se v dubnu přesune. Co to znamená pro dopravu?

OLOMOUC – Město Olomouc pravidelně informuje o pokračování tramvajové trati na Nové Sady. Během prvního měsíce prací byla připravena plocha stavby vykácením předem vybraných stromů a zbourán dům v Rooseveltově ulici, který stál v cestě trati. V dubnu se těžiště stavebních prací přesune do Zikovy ulice. Pracovat se ale bude i na jiných místech. To s sebou přinese i omezení dopravy.

V Rooseveltově ulici začne 6. dubna částečná uzavírka komunikace, ovšem při zachování obousměrného provozu. Týká se to úseku od současné konečné zastávky po křižovatku se Zikovou ulicí. Omezení potrvá do konce září. Ke stejnému datu, tedy k 6. dubnu, začne úplná uzavírka silnice, které vede od Trnkovy ulice k domu sociálních služeb. Průjezd z Trnkovy na Skupovu ulici zůstane zachován. Tato uzavírka potrvá do konce července.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Od 12. dubna bude zcela uzavřena vozovka v části Zikovy ulice od křižovatky s Rooseveltovou po Werichovu ulici. Uzavírka je plánována do konce července. Příjezd k supermarketu Albert bude zajištěn přes parkoviště sousedního Penny Marketu. Uzavírka části Zikovy ulice, která začíná 12. dubna, ovlivní od tohoto data také provoz autobusových linek číslo 10, 16 a 29, které budou provozovány dle výlukových jízdních řádů uveřejněných na zastávkových označnících a také na webových stránkách olomouckého dopravního podniku. O změnách v provozu MHD vás budeme informovat v některém z příštích článků.