V Centrálním parku se začne budovat vodní biotop s jezírkem

Foto: město Zlín

ZLÍN – Na sídlišti Jižní Svahy začne vznikat vodní biotop s jezírkem. Pomáhat má se zadržením vody v krajině i zlepšením místního mikroklima. S výstavbou by se mělo začít v první polovině letošního roku.

Nově budovaná plocha v Centrálním parku bude mít rozlohu asi jeden hektar. Dominantou se stane jezírko s rostlinami vysazenými na břehu, nebude ale určeno ke koupání. „Nádrž bude napájena z podzemního vrtu, počítá se však právě i s využitím dešťové vody svedené z nedalekých bytových domů do podzemní retenční nádrže. Tato voda bude po určité době od naplnění využívána jednak jako zdroj pro doplňování vody v samotném biotopu a jednak pro závlahu zeleně v parku,“ popsal mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve výběrovém řízení uspěla zlínská stavební společnost KKS, spol s. r. o., která projekt zhotoví za necelých 23 milionů korun. Část nákladů pokryjí evropské dotace. „Předpoklad zahájení realizace je v první polovině tohoto roku. Práce samotné budou trvat 18 měsíců,“ dodal Melzer.