Video: Ze sesterny Covid oddělení JIP, ukradl neznámý zloděj peněženky. Nepoznáváte muže na záznamu?

NÁCHODSKO – Zdravotníci jsou těžce zkoušeni epidemiologickou situací a snaží se pacientům pomáhat, jak jen mohou. Neznámého lapku, ale nic takového zřejmě nezajímá a tak si v sesterně nemocnice nakradl peněženky, ve kterých byly doklady a platební karty.

Jak dnes sdělila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, k této zlodějské akci došlo toto pondělí v podvečerních hodinách v náchodské nemocnici na sesterně Covid oddělení JIP. Během směny přišlo osm zdravotních sester, z důvodu odcizení věcí, o více než 10 tisíc korun. Policie obdržela od nemocnice kamerové záznamy, ze kterých bylo zjištěno, že se v danou dobu pohyboval po oddělení muž. Ten chodil od dveří ke dveřím a zkoušel kliky místností, jestli nebude náhodou někde otevřeno, až narazil na sesternu, ve které se chvíli zdržel a pak z ní a z celého oddělení velice rychle odešel.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Na chodbě se nalezl batoh, který by měl patřit neznámému muži. Kamerový systém totiž zaznamenal, že ho měl muž pouze při sobě na vstupu,“ říká mluvčí. Kamery zachytily muže, také ještě týž den, krátce po půl osmé večer, jak nastupuje do vlaku směrem na Choceň. Protože se doposud nepodařilo zjistit totožnost muže, tak se obrací policisté s prosbou o pomoc na veřejnost.

„Kdo muže pozná, ať zavolá na linku 158, nebo se přímo dostaví na jakoukoliv policejní služebnu. Případ je kvalifikován jako zločin krádeže a neoprávněné opatření platebního prostředku, za což může být pachatel potrestán odnětím svobody až na 8 let,“ dodává mluvčí.