Zelený čtvrtek na Hané? Lidé vzali obchody útokem

K pokladnám se stály dlouhé fronty

OLOMOUCKÝ KRAJ – Davové šílenství a kolabující doprava. Takový byl Zelený čtvrtek na Hané. V supermarketech hlava na hlavě, před řeznictvím fronty, na silnicích se víc stálo, než jelo. Nic nenasvědčuje tomu, že by měly Velikonoce proběhnout v komornějším duchu.

Na prodloužený sváteční víkend je třeba se předzásobit. Patrně tato myšlenka spojovala všechny, kteří se ve čtvrtek vydali do obchodních center na periferiích měst. Na dopravních tepnách směřující k nim se tvořily dlouhé kolony. Plynulost dopravy citelně vázla. „Dostat se z centra Prostějova do Držovic mi před polednem trvalo dvakrát tolik, než obvykle ve špičce,“ potvrdila třicetiletá Dáša, která tudy jezdí denně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Parkoviště před obchodními centry byla přeplněná k prasknutí. Najít volné místo mnohdy znamenalo objet parking dvakrát i třikrát dokola. Obchodní řetězce s náporem nakupujících počítaly, neboť na Velký pátek i Velikonoční pondělí mají zavřeno.

„Lidé se chovají, jako by týden nejedli,“ říká šestapadesátiletá Květa, která přijela do prostějovského Tesca nakupovat z vesnice. U pokladen si spolu s ostatními poctivě vystála dvacetiminutovou frontu. „Je tedy při nejmenším zvláštní, že jedou jen čtyři pokladny, když se dalo očekávat, že jim dnes kunčafti utrhnou ruce,“ dodává žena. Fronty se tvořily i u samoobslužných kas.

Lepší pořízení nebylo ani v malých krámech. Velký nápor zažívala například všechna řeznictví v regionu. Vzhledem k omezení počtu zákazníků stáli lidé dlouhé fronty venku. Na kousek klobásy a pořádnou flákotu se čekalo i půl hodiny.

 

Najít volný flek k parkování byl kumšt