Známý šéfkuchař vaří pro zdravotníky Fakultní nemocnice Brno

Zdroj: FN Brno

BRNO – Šéfkuchař Marcel Ihnačák společně se čtyřmi kuchaři, kteří jsou momentálně bez práce, připravil prvotřídní menu pro zdravotníky z covidových oddělení Fakultní nemocnice Brno. Jídlo se připravovalo v zázemí restaurace v bunkru pod Špilberkem.

Spolek AMERFO, který provozuje v Brně zážitkové expozice v bunkru pod Špilberkem, dostal nápad potěšit zdravotníky a zároveň podpořit lidi bez práce. Spojil se proto se sociálním podnikem Franz Kafka Špitál, který zaměstnává osoby s handicapem. Společně oslovili michelinského šéfkuchaře Marcela Ihnačáka, který s menší pomocí připravil prvotřídní pokrmy pracovníkům covidových oddělení. „Chceme podpořit zdravotníky, poděkovat jim a vyzvat všechny, aby vydrželi dodržovat opatření i přes Velikonoce, aby počty nakažených nezačaly zase stoupat,” řekl šéfkuchař. Pro zdravotníky to bylo příjemné zpestření dne, na menu si velmi pochutnali a nešetřili slovy chvály.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.