Dvě dopravní nehody na Břeclavsku: 4 osoby se lehce zranily, škoda je půl milionu

zdroj: HZS JMK

BŘECLAV – Střet dvou nákladních aut s osobním zastavil ve čtvrtek krátce po půl čtvrté odpoledne provoz na silnici I/52 u Bavor ve směru z Mikulova na Brno před odbočkou na Bavory.  Druhá nehoda dvou osobních aut zablokovala provoz na křižovatce v ulici Břeclavská v katastru Kostic.

Ke střetu osobního a dvou nákladní aut došlo na I/52 ve směru z Mikulova na Brno před odbočkou na Bavory. „Řidič osobního auta vjel z dosud neznámého důvodu do protisměru, kde se čelně srazil s nákladním autem, a pak ještě narazil do dalšího náklaďáku. Dechové zkoušky na alkohol byly u všech řidičů negativní. Prvotní odhad škody dosáhl výše necelých 400 tisíc korun,“ popsal nehodu policejní mluvčí Petr Vala. Při střetu se jeden řidič středního věku lehce zranil. Záchranáři ho ošetřili na místě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Další nehoda se stala před půl třetí odpoledne poblíž benzínky v katastru Kostic. Podle prvotních informací bylo příčinou nehody nedání přednosti v jízdě. „Při střetu dvou osobních aut se lehce zranily dvě mladší ženy. Zdravotníci je ošetřili na místě. Nezletilou dívku s lehkým zraněním převezla sanitka na chirurgii do břeclavské nemocnice,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Dechová zkouška řidiček byla v obou případech negativní. Odhad škody je 110 tisíc korun Hasiči nabouraná auta zajistili proti požáru a uklidili silnici.