Hromadná nehoda uzavřela na několik hodin dálnici D3

Hromadná nehoda na dálnici D3 (zdroj Policie ČR)

TÁBORSKO – Dálnici D3 ve čtvrtek večer uzavřela hromadná nehoda osobních vozidel. Ta narazila do ležící pneumatiky nákladního automobilu. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. Provoz na dálnici byl plně obnoven až dvě hodiny po půlnoci.

Ve čtvrtek 1. dubna po osmé hodině večerní se na dálnici D3 stala hromadná dopravní nehoda. „Nedaleko Sudoměřic u Tábora ve směru od Prahy na České Budějovice došlo k defektu na pneumatice nákladního automobilu, kdy zůstala část běhounu pneumatiky ležet v levém dálničním pruhu. Do ní následně postupně narazilo několik osobních vozidel a do nich pak další automobily – celkem deset vozidel,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Hromadná nehoda na dálnici D3 (zdroj Policie ČR)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vzhledem ke zhoršujícímu se počasí a bezpečnosti museli zasahující policisté dálnici po jednadvacáté hodině směrem na České Budějovice od Prahy uzavřít. Při nehodě nebyl nikdo zraněn a žádný z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na téměř 350 000 korun. „Provoz na dálnici policisté plně obnovili v 02:00 hodin. Přesné příčiny a okolnosti této nehody šetří policisté z dálničního oddělení Chotoviny,“ dodala policejní mluvčí.