Sražený chodec druhý den v nemocnici zemřel. Případ vyšetřují kriminalisté

Chodce na Lidické třídě srazilo auto (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V polovině tohoto týdne došlo na Lidické třídě v Českých Budějovicích k nehodě. Osobní automobil zde srazil chodce. Ten utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Tam bohužel druhý den zemřel.

Nehoda se stala 31. března krátce před půl čtvrtou hodinou odpolední. Jak uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová, řidič ročník 2000 s vozidlem značky Škoda Fabia jel v levém jízdním pruhu ve směru od ulice Mánesova k ulici Na Sadech.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Na úrovni autobusové zastávky U Soudu pravděpodobně řidič nedbal zvýšené opatrnosti a nerespektoval, že v pravém jízdním pruhu zastavil autobus, aby umožnil muži, který právě přecházel po přechodu pro chodce, bezpečně přejít vozovku,“ doplnila Schwarzová.

Došlo ke střetu vozidla s tímto chodcem, který nárazem utrpěl zranění a byl převezen do českobudějovické nemocnice. Tady druhý den zemřel. Řidič, který muže srazil, nebyl podle informací policie pod vlivem alkoholu. Případem se nyní zabývají českobudějovičtí kriminalisté.