Konflikt mezi bezdomovci skončil pokusem o vraždu

Ilustrační foto

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Napadením nožem vyvrcholila hádka mezi dvěma muži ve Velkém Meziříčí. Pobodaného muže odvezla záchranka s vážným zraněním do nemocnice, agresor byl obviněn z pokusu o vraždu a skončil ve vazební věznici.

K napadení došlo ve středu 31. března večer. Do lokality Zelený kout, kde se u zahradní chatky incident odehrál, ihned dorazili přivolaní  policisté. „Na místě zjistili, že dva muži bez trvalého domova zde společně užívali zahradní chatku a mělo mezi nimi dojít k incidentu, po kterém jeden z dvojice zaútočil na druhého nožem,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Zraněného třiašedesátiletého muže odvezla záchranná služba do nemocnice, kde jej lékaři okamžitě operovali. Útočník z místa ihned po činu utekl, policisté jej ale vzápětí zadrželi a umístili do cely. Následně si dvaatřicetiletý muž vyslechl obvinění z pokusu o vraždu a poté rovnou putoval do vazební věznice v Brně. V případě odsouzení mu hrozí dvanáct až dvacet let ve vězení.