Starosta vypsal odměnu 10 tisíc za informace vedoucí k dopadení zloděje

Starosta vypsal odměnu 10 tisíc za informace vedoucí k dopadení pachatele /foto: facenbook/

BEDIHOŠŤ –  Velikonoce, na které v Bedihošti dlouho nezapomenou. Ve vesnici 5 kilometrů od Prostějova někdo přes noc ukradl zámkovou dlažbu z cyklostezky před hřbitovem. Starosta vypsal odměnu na dopadení zloděje a přeje mu, aby si na ukradené dlažbě zlomil nohy.

Starosta Jiří Zips si ve svém proslovu, který uveřejnil na sociálních sítích, nebral servítky. „Snažím se jako starosta obce, aby bylo vše podle přání občanů a s hrůzou zjistím, že nějaký haj*l v noci vykope a ukradne zámkovou dlažbu z cyklostezky. Už mě přestává všechno bavit. Ten haj*l si neuvědomuje, že je to obecné ohrožení,“ dává průchod emocím starosta.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Za dopadení pachatele přislíbil odměnu deset tisíc korun. Podle něj se jedná zhruba o metráž, která by odpovídala pokrytí pergoly nebo místa kolem bazénu. Vyzývá všímavé spoluobčany, aby dali tip, pokud si něčeho podezřelého všimli a zaručuje jim jako informátorům diskrétnost. Zároveň se omlouvá za svá příkrá slova. „Jsem vytočený do ruda. Na hřbitov chodí i staří lidi a nemusí si chybějící dlažby všimnout a průšvih je hned,“ dodává starosta.  Na mysli má zcela jistě situaci, kdy by o díry po dlaždicích někdo zakopl a na nerovnostech se zranil.

Máte ponětí, kdo mohl dlaždice na cyklostezce odstranit? Telefonujte starostovi 724 185 031. Pokud vaše informace povede k dopadení pachatele, čeká vás odměna deset tisíc korun.