Meteorologové varují před silným větrem a náledím. Na východě může napadnout nový sníh

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Skok z jara do zimy čeká na Velikonoční pondělí většinu republiky včetně Zlínského kraje. Mrazivým teplotám bude předcházet prudký vítr, který může dosahovat až 70 km/h. Východ regionu se později může dočkat i nové sněhové pokrývky.

V pondělí ještě přetrvá jarní počasí s jasnou až polojasnou oblohou a teplotami od 12 do 15 °C. Sváteční den ale bude kazit silný vítr, před kterým Český meteorologický ústav vydal výstrahu. Platit bude od 7. hodiny ranní do 9. hodiny večer. „V pondělí během dne bude vát přechodně čerstvý jižní až jihozápadní vítr 5 až 9 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h). Večer se bude měnit na severozápadní a zeslábne,“ stojí ve varování.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Příjemné teploty ale nevydrží dlouho. Během dne začne přibývat oblačnosti a postupně k večeru se na většině území objeví déšť, který ve vyšších polohách přejde v déšť se sněhem nebo sněžení.

Řidiči by si měli dát pozor na náledí, a to hlavně mezi pondělní 18. a úterní 10. hodinou, kdy bude platit další výstraha meteorologů. Na Vsetínsku a Rožnovsku bude situace na silnicích ještě komplikovanější kvůli vydatnému sněžení. „Komunikace mohou být nesjízdné, zhoršená dohlednost, možnost vzniku kalamitní situace. Doporučuje se vzít v úvahu možnost náhlého poklesu dohlednosti a náhlé tvorby sněhové pokrývky, přizpůsobit tomu rychlost jízdy,“ varují meteorologové.

Foto: ČHMÚ